Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump je nově na síti TikTok, kterou chtěl před lety zakázat

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Bývalý americký prezident Donald Trump se připojil na sociální síť TikTok, kterou chtěl dříve zakázat. Vlastníkem platformy je čínská společnost ByteDance, jejíž působení v USA se snaží americká vláda omezit. 

Na Trumpův účet na TikToku jako první informoval portál Politico. Republikánský kandidát na prezidenta zveřejnil první video v sobotu večer místního času. Záběry byly pořízeny během MMA zápasů organizace UFC v Newarku v americkém státě New Jersey. Profil od té chvíle začalo sledovat více než 400 tisíc lidí. 

Trump se přitom platformu pokusil zakázat v roce 2020, když byl ještě prezidentem. Tehdy tomu zabránily soudy. Zakročit proti TikToku se snaží i administrativa současného šéfa Bílého domu Joea Bidena. 

ByteDance se chce u amerických soudů bránit proti legislativě, která platí od dubna a nařizuje prodej sociální sítě americké firmě do ledna příštího roku. Bílý dům tvrdí, že chce ukončit její čínské vlastnictví z bezpečnostních důvodu, nicméně nežádá zákaz fungování platformy. 

TikTok se brání argumentací, že nebude sdílet údaje uživatelů z USA s čínskou vládou a zvýší ochranu soukromí. Ve Spojených státech používá tuto sociální síť asi 170 milionů lidí, zejména mladých. 

Témata:  Donald Trump TikTok

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy