reklama

"Dost!" napsal Donald Trump mladší s tím, že níže zmínění demokratičtí kongresmani přislíbili, že se za prezidenta postaví. "Lhali! Nyní je čas, aby se ozvalo NAŠE HNUTÍ," poznamenal s tím, že jim Trumpovi příznivci mají volat a tweetovat neustále.

Čísla, která Trump mladší zveřejnil, nejsou soukromé telefony politiků, ale čísla do jejich kanceláří, která lze dohledat na internetu, poznamenala agentura DPA.

Sněmovna reprezentantů bude příští týden hlasovat, zda vznese na Trumpa ústavní žalobu. Ve sněmovně mají demokraté většinu, takže se prosazení žaloby předpokládá. Následný proces povede Senát, který ovládají republikáni, proto se nečeká, že by prezidenta zákonodárci sesadili.

Demokraté tvrdí, že šéf Bílého domu porušil přísahu tím, že se snažil přimět ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ukrajinské úřady začaly vyšetřovat Trumpova politického soka z řad demokratů Joea Bidena. Druhým bodem obžaloby jsou obstrukce vůči Kongresu, což se týká toho, že Bílý dům bránil členům administrativy spolupracovat při vyšetřování se Sněmovnou reprezentantů.