Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump musel zrušit první předvolební akci po začátku procesu v New Yorku

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Bývalý americký prezident Donald Trump zrušil v sobotu večer předvolební mítink kvůli nepřízni počasí. Mělo přitom jít o první setkání s příznivci od začátku soudního jednání v New Yorku.

"Chceme především zajistit, že všichni budou v bezpečí," vzkázal Trump příznivcům asi půl hodiny před vystoupením. Lidé už se tou dobou shromažďovali ve Wilmingtonu ve státě Severní Karolína. "Vypadá to, že budou nějaké hromy, blesky, postupuje bouřka. Myslím, že to budeme muset přeložit," dodal exprezident. 

Trump se v uplynulých dnech jako první bývalý americký prezident v dějinách USA postavil před soud pro obvinění ze spáchání trestného činu. Konkrétně je obžalován z podplácení pornoherečky Stormy Daniels během předvolební kampaně v roce 2016 ve snaze ji umlčet.

V pátek došlo před soudní budovou v New Yorku k vážnému incidentu. Muž se před budovou polil hořlavinou a zapálil. Do nemocnice byl převezen v kritickém stavu, přes noc na sobotu svým zraněním podlehl. 

K incidentu došlo krátce poté, co skončil výběr dvanácti porotců a jejich šesti náhradníků pro proces.

Témata:  Donald Trump USA

Související

Aktuálně se děje

12. listopadu 2025 17:20

Další šance na polární záři nad Českem. Počasí ale nemá být ideální

Úchvatnou podívanou na nebi nad Českem nabídla již uplynulá noc. Šance na pozorování další polární záře bude i během nadcházející noci. Zásadní ale bude předpověď počasí, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.