Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump musel zrušit první předvolební akci po začátku procesu v New Yorku

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Bývalý americký prezident Donald Trump zrušil v sobotu večer předvolební mítink kvůli nepřízni počasí. Mělo přitom jít o první setkání s příznivci od začátku soudního jednání v New Yorku.

"Chceme především zajistit, že všichni budou v bezpečí," vzkázal Trump příznivcům asi půl hodiny před vystoupením. Lidé už se tou dobou shromažďovali ve Wilmingtonu ve státě Severní Karolína. "Vypadá to, že budou nějaké hromy, blesky, postupuje bouřka. Myslím, že to budeme muset přeložit," dodal exprezident. 

Trump se v uplynulých dnech jako první bývalý americký prezident v dějinách USA postavil před soud pro obvinění ze spáchání trestného činu. Konkrétně je obžalován z podplácení pornoherečky Stormy Daniels během předvolební kampaně v roce 2016 ve snaze ji umlčet.

V pátek došlo před soudní budovou v New Yorku k vážnému incidentu. Muž se před budovou polil hořlavinou a zapálil. Do nemocnice byl převezen v kritickém stavu, přes noc na sobotu svým zraněním podlehl. 

K incidentu došlo krátce poté, co skončil výběr dvanácti porotců a jejich šesti náhradníků pro proces.

Témata:  Donald Trump USA

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy