Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump projevil ochotu jít za mříže. Americká veřejnost by to ale nepochopila

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Americký exprezident Donald Trump v neděli na Fox News uvedl, že by přijal případný trest, ať už by šlo o domácí či opravdové vězení. Podle republikánského politika by to ale nejspíš nepochopila veřejnost. Trump bez bližších detailů prohlásil, že by mohlo jít o zlomový okamžik. 

Porota newyorského soudu ve čtvrtek uznala Trumpa vinným ve všech 34 bodech obžaloby, ačkoliv exprezident vinu popírá. Soudce Juan Merchan vynese 11. července na základě rozhodnutí poroty rozsudek. Trump vyjádřil nesouhlasil s rozhodnutím poroty na sociální síti Truth Social. "Hon na čarodějnice! Pokud se toto může stát mně, může se to stát každému!" napsal.

Pornoherečka Stormy Daniels, vlastním jménem Stephanie Cliffordová, o víkendu prolomila mediální mlčení v případu. V rozhovoru pro britský bulvární deník The Mirror prohlásila, že by Trump měl být odsouzen k odnětí svobody, pokud ho soud uznal vinným.

"Myslím si, že by měl být odsouzen do vězení a k nějakým veřejně prospěšným pracím pro méně šťastné anebo jako dobrovolník v azylovém domě pro ženy," řekla herečka z filmů pro dospělé zmíněnému deníku. 

Cliffordová sdělila, že je ráda, že se ukázalo, že po celou dobu mluvila pravdu. "Pro mě to neskončilo. Nikdy to pro mě neskončí. Trump může být vinen, ale stále musím žít s tím dědictvím," dodala.

Témata:  Donald Trump soudy USA

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy