Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump tvrdí, že už vybral kandidáta na viceprezidenta

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Instagram

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

Trump se v sobotu objevil na předvolebním mítinku ve Filadelfii. Předtím navštívil steakovou restauraci, kde odpověděl na několik dotazů novinářů.

Když se ho reportér zeptal, jestli už má vybraného kandidáta na viceprezidenta, Trump odpověděl: "Ano, v mé hlavě." Na další otázku, zda to někomu řekl, odpověděl: "Ne, nikdo o tom neví."

Současným soupeřem 78letého Trumpa v prezidentských volbách bude o tři roky starší demokratický prezident Joe Biden, který má opět za kandidátku na viceprezidenta Kamalu Harrisovou, jež není mezi Američany příliš oblíbená.

Úřadujícího amerického prezidenta Bidena by aktuálně volilo 41 procent Američanů, přičemž podpora jeho vyzyvatele Donalda Trumpa nyní činí o dvě procenta méně. Vyplývá to z výsledků průzkumu Reuters/Ipsos. 

Desetina republikánských voličů v anketě deklarovala, že by Trumpa nepodpořila s ohledem na čtvrteční verdikt poroty, která jej shledala vinným ve více než třech desítkách bodů obžaloby z falšování záznamů v souvislosti s platbou pornoherečce před prezidentskými volbami v roce 2016. Trump v nich následně zvítězil nad Hillary Clintonovou.

Průzkum zároveň ukázal, že pro více než polovinu registrovaných republikánských voličů, konkrétně 56 procent, nebude mít soudní kauza jakýkoliv vliv na jejich rozhodování. 35 procent lidí se přiklání k tomu, že naopak Trumpa v souvislosti se soudem podpoří. 

Čtvrtina všech registrovaných voličů uvedla, že exprezidenta spíše nepodpoří, protože byl shledán vinným. 53 procent voličů se zároveň přiklonilo k názoru, že republikánský vyzyvatel současného prezidenta by neměl nastoupit do výkonu trestu. 

Americké prezidentské volby se budou konat na začátku listopadu. Úřadující prezident Biden je kandidátem Demokratické strany, Trumpa nominují do boje o Bílý dům republikáni. 


 

Témata:  Donald Trump USA

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy