Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpovi verdikt soudu pomohl. Od dárců dostal za jediný den miliony

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Tým Donalda Trumpa v pátek uvedl, že po čtvrtečním odsouzení amerického exprezidenta v případě uplácení pornoherečky získal z online darů 35 milionů dolarů v malých částkách. Verdikt newyorského soudu podle Trumpova týmu zvýšil jeho podporu "jako nikdy předtím," informuje agentura AFP.

"Křivák Joe Biden a demokraté svým politickým honem na čarodějnice a zasahováním do voleb probudili hnutí MAGA (Make America Great Again - Udělejme Ameriku opět velkou) jako nikdy předtím," uvedli v prohlášení vedoucí asistenti kampaně Chris LaCivita a Susie Wilesová.

Podle jejich vyjádření byl digitální systém pro získávání finančních prostředků zahlcen dary už několik minut po oznámení rozsudku. Od drobných dárců přišlo celkem 34,8 milionu dolarů, přičemž 30 procent této částky pocházelo od nových dárců.

Ve čtvrtek porota newyorského soudu uznala bývalého prezidenta Spojených států za vinného ve všech 34 bodech obžaloby v případě uplácení výměnou za mlčenlivost a s tím souvisejícího padělání obchodních záznamů, aby zakryl sexuální skandál v závěrečné fázi prezidentské kampaně v roce 2016.

Skandály však Trump podle AFP dlouhodobě využívá ve svůj prospěch. Webová stránka jeho kampaně začala po odsuzujícím verdiktu přesměrovávat návštěvníky na stránku pro získávání finančních prostředků, kde Trump prohlásil, že je "politickým vězněm". Sám sebe označil za mučedníka ochotného obětovat svou svobodu, aby se zastal svých příznivců, a přirovnal se k Nelsonu Mandelovi či Ježíšovi.

"Hon na čarodějnice! Pokud se toto může stát mně, může se to stát každému!" napsal Trump v pátek na své platformě Truth Social. 

Témata:  Donald Trump USA

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy