reklama

Částečnou výjimku mají osoby, které přicestují do země v rámci organizovaného zájezdu, informovalo české velvyslanectví v Tunisu.

Při příjezdu do země se návštěvníci musí prokázat negativním PCR testem a vyplněným zdravotním formulářem, rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Nenaočkovaní cestující, na které se vztahuje karanténa, musí mít s sebou také zaplacenou rezervaci v karanténním hotelu. Po sedmi dnech se mohou znovu nechat otestovat. V případě negativního výsledku mohou karanténu opustit.

Výjimka z karantény platí i pro organizovanou turistiku, uvedlo české velvyslanectví v Tunisu. Účastníci se ale musí zavázat, že se nevzdálí od organizované skupiny. "Závazek neoddělovat se od zájezdu je v podstatě náhradou karantény," uvedlo velvyslanectví.

Naopak podmínky pro návrat do ČR z Tuniska se od pondělí zmírnily. Na české cestovatelské mapě byla země přeřazena z kategorie extrémního rizika do kategorie velmi vysokého rizika. Tím se například zkrátila doba, kterou nenaočkovaní cestující musí strávit po návratu do ČR v izolaci.

Tunisko zažilo vzestup počtu nakažených na konci července. Neefektivní přístup k epidemii covidu-19 zmínil prezident Kaís Saíd mezi důvody pro sesazení premiéra a pozastavení činnosti parlamentu, ke kterému přistoupil na konci července. Tuniské úřady se snaží zrychlit tempo očkování, což se jim částečně daří díky větším dodávkám vakcíny a takzvaným očkovacím maratonům, kdy se lidé mohou nechat naočkovat bez rezervace. V Tunisku je podle serveru Our World in Data plně naočkováno 15 procent občanů, nedokončené očkování má 16 procent lidí.

Od začátku epidemie se v Tunisku nákaza prokázala u 643.000 lidí, z nichž přes 22.000 zemřelo.

reklama