Rusové tento týden ostřelují i cíle daleko od bojů na Donbasu, u města Lvov nebo dokonce v Zakarpatské oblasti, přičemž jsou hlášeny škody na infrastruktuře. Úterní údery na západní a střední Ukrajině zasáhly železniční tratě a s nimi spojené elektrické stanice, dnes škody na železnici po dopadu ruské rakety registrovali v Dnipru.

"Obě strany spoléhají při doplňování zásob na železnice," řekl při dnešním brífinku činitel Pentagonu podle jednoho z přítomných novinářů. USA nicméně soudí, že ruské útoky nejsou příliš přesné a že ukrajinští obránci jsou nadále schopni přesouvat zbraně napříč svým územím.

Britské ministerstvo obrany večer v novém hlášení uvedlo, že Rusové se snaží raketovými údery bránit Ukrajincům v obnovování zásob, aniž by se vyjádřilo k úspěšnosti těchto snah. "S tím, jak ruské operace klopýtají, jsou nadále zasahovány nevojenské cíle včetně škol, nemocnic, obytných nemovitostí a dopravních uzlů," dodává britské hlášení.

Ministerstvo obrany USA informovalo také o vývoji dodávek zbraní na Ukrajinu, přičemž kromě doručení více než 80 houfnic oznámilo také předání skoro 90.000 ze slíbených 144.000 dělostřeleckých granátů. Washington zaslání první várky houfnic avizoval 13. dubna, o týden později pak slíbil dalších 72 kusů, čímž celkový počet narostl na 90. Americký ministr obrany Lloyd Austin v úterý naznačil, že Ukrajinci už americké houfnice úspěšně využívají v bojích s ruskou armádou.