Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinská armáda dělá z ruských vojáků invalidy

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

V Rusku loni rekordně vzrostl počet mužů s postižením. Jde zřejmě o válečné invalidy, kteří utrpěli zranění během bojů na Ukrajině, uvedlo v sobotu ve svém pravidelném hlášení britské ministerstvo obrany.

Na základě analýzy ruského penzijního a pojišťovacího fondu došla nezávislá zpravodajská platforma Vorstka k závěru, že v roce 2022 bylo celkem 1,67 milionu mužů ve věku od 31 do 59 let evidováno jako osoby s postižením. V následujícím roce 2023 se toto číslo zvýšilo o zhruba 30 procent, což představuje přibližně 507 000 nových případů.

Zástupci resortu obrany v Londýně ve své běžné zprávě o válce na Ukrajině naznačili, že pravděpodobnou příčinou tohoto nárůstu mužů s postižením je zvýšený počet válečných invalidů. Tato situace je téměř jistě spojena s událostmi na Ukrajině.

Zároveň ministerstvo obrany zdůraznilo, že ztráty ruské armády v průběhu konfliktu na Ukrajině jsou významné, přičemž odhady hovoří o více než 355 000 osobách, z nichž většinu tvoří zranění vojáci. Tento stav dosáhl vrcholu v únoru 2024, kdy průměrně padlo nebo utrpělo zranění 983 příslušníků ruských ozbrojených sil.

Britské ministerstvo obrany v závěru upozornilo na výrazný dopad rekordního nárůstu mužů s postižením a zraněných vojáků na ruské zdravotnické a sociální služby. Tento trend naznačuje závažné důsledky války na lidské životy a potřebu poskytnout odpovídající péči a podporu postiženým osobám.

Témata:  Rusko Ruská armáda

Aktuálně se děje

10:12

Mladík ve škole na Tachovsku vyhrožoval spolužačce. Skončil v cele

Policie v úterý zasahovala na jedné ze škol na Tachovsku kvůli výhrůžkám, jejichž původcem byl jeden ze studentů. Mladík podle dosavadních zjištění vyhrožoval spolužačce tím, že zabije její blízké.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy