Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil osvobozené město Izjum

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Facebook / Володимир Зеленський

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Izjum, které ukrajinská armáda dobyla minulý týden při své ofenzivě v Charkovské oblasti. Zúčastnil se tam vztyčování ukrajinské vlajky a poděkoval přítomným vojákům.

"Naše modro-žlutá vlajka už vlaje v osvobozeném Izjumu. A tak tomu bude v každém ukrajinském městě a vesnici. Směřujeme pouze jedním směrem - vpřed a k vítězství," uvedl Zelenskyj na Telegramu.

"Prezident poděkoval vojákům za osvobození ukrajinského území a slavnostně vztyčil ukrajinskou vlajku nad budovou městské rady," uvedla na facebooku 25. výsadková brigáda Sičeslav s tím, že přítomní při ceremoniálu uctili padlé ukrajinské obránce minutou ticha.

Fotografie na internetu ukazují Zelenského po boku ukrajinských vojáků a náměstkyně ministra obrany Hanny Maljarové.

Ruské síly se stáhly z Izjumu minulý týden, když Ukrajina provedla rozsáhlou protiofenzívu, při níž za několik dní získala zpět rozsáhlá území na severovýchodě Charkovské oblasti. Velká část strategicky významného města je zničena, obytné domy jsou zčernalé ohněm a dělostřeleckým ostřelováním.

Témata:  Volodymyr Zelenskyj válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

11. července 2026 5:00

Počasí příští týden bude tropické, extrémní vedra se ale zatím nevrátí

Víkendové dny a následující pracovní týden přinesou do České republiky převážně slunečné počasí s postupně rostoucími teplotami, které v druhé polovině období překročí tropickou třicítku. Výjimkou bude severovýchod území, kde se bude držet o něco více oblačnosti a teploty tam zůstanou nižší než ve zbytku země.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy