reklama

USA registrovaly v pátek čtvrtý den v řadě více než 1000 úmrtí s koronavirem, čímž se celkový počet obětí v zemi zvýšil na 145.429. Nakažených mezitím přibylo bezmála 73.400, což je druhá nejvyšší denní bilance od začátku pandemie. Dohromady se koronavirus v USA potvrdil už u více než čtyř milionů lidí.

Brazílie v uplynulých 24 hodinách zaznamenala dalších 1156 úmrtí s koronavirem, přičemž o den dříve potvrdily úřady 1311 mrtvých. Za posledních 24 hodin se nakazilo dalších 55.891 osob, celková bilance infikovaných tak narostla na více než 2,35 milionu.

Brazilské Sao Paulo, které je největším městem v Jižní Americe, odložilo karneval plánovaný na únor 2021. Prezident Jair Bolsonaro dnes oznámil, že již měl negativní test na koronavirus. V minulosti závažnost epidemie opakovaně zlehčoval. O tom, že se nakazil nemocí covid-19, informoval 7. července.

Rychlým tempem roste množství infikovaných v Rumunsku, kde za uplynulý den odhalili 1284 případů nákazy. Je to nejvíce od začátku epidemie. V Bulharsku přibylo za poslední den 270 případů nákazy koronavirem a celkový počet infikovaných tak překonal hranici 10.000. Počet obětí covidu-19 se zvýšil o osm na 337.

Obavy z druhé vlny pandemie panují také ve Španělsku, kde za posledních 24 hodin evidovali 922 nových případů nákazy. Katalánské úřady v souvislosti s nárůstem počtu nakažených chtějí omezit veškerý noční život v oblasti. Oznámily proto, že příští dva týdny budou v regionu uzavřeny všechny noční kluby a bary fungující do pozdních nočních hodin. Rovněž budou odloženy veškeré kulturní a sportovní akce a jsou zakázána shromáždění více než deseti lidí.

V Anglii se dnes v rámci dalšího uvolňování pravidel přijatých v boji proti šíření koronaviru po více než čtyřměsíční přestávce otevřely kryté plavecké bazény, tělocvičny a sportovní haly. Podle serveru BBC se nicméně předpokládá, že až třetina veřejných zařízení zůstane dál zavřená. Anglie ve snaze omezit šíření nákazy v pátek rozšířila seznam míst s povinností nosit roušky.

Jižní Korea dnes ohlásila 113 nových případů koronaviru, což je největší nárůst za jediný den od března. Šestaosmdesát z nově odhalených nákaz v Jižní Koreji bylo dovezeno ze zahraniční. Koronavirus se potvrdil u mnoha členů posádky ruské lodi a řady jihokorejských pracovníků, kteří byli repatriováni z Iráku.

Íránský prezident Hasan Rúhání vyzval obyvatele, aby se i během nadcházejících muslimských svátků řídili hygienickými zásadami a dodržovali společenský odstup. Své varování zveřejnil ve chvíli, kdy íránské úřady informují o obrovském nárůstu počtu nakažených, právě zejména ve svatém městě Mašhad, kam každoročně míří miliony poutníků.

reklama