Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočník v Jeruzalémě nožem zranil mladého muže, policie útočníka zastřelila

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Palestinský útočník dnes nožem zranil mladého muže v centru Jeruzaléma, informovala agentura AFP. Útočníka policie následně zastřelila.

Útok se odehrál kolem 16:30 místního času, když 25letý muž pobodal kolemjdoucího poblíž Damašské brány, která je jedním ze vstupů do jeruzalémského Starého Města.

Muž se pokusil zaútočit i na policistu, proto byl zastřelen.

Oběť útoku, kterou byl 20letý ortodoxní žid, utrpěla podle listu Jerusalem Post středně těžká zranění.

Témata:  Izrael

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 21:05

Klempíře opravila i Česká televize: StarDance k nám patří, kvalitu pochválila i BBC

Diskuse o podobě veřejnoprávního vysílání nabraly nový směr poté, co ministr kultury Oto Klempíř zpochybnil místo taneční soutěže StarDance v programu České televize. Podle jeho názoru jde o licencovaný formát, který je typickým produktem komerčních stanic, a do televize veřejné služby by proto úplně patřit neměl. Ministr zdůraznil, že na obrazovkách ČT by viděl raději původní dramatickou tvorbu než přejaté zahraniční show.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy