Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v londýnské mešitě. Muž byl pobodán do krku

Britská policie, ilustrační fotografie
Britská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ČT

V londýnské mešitě byl dnes pobodán starší muž, jeho život není ohrožen, byl převezen se zraněními do nemocnice. Policie zadržela jiného muže kvůli podezření z pokusu o vraždu, informovala agentura Reuters.

"Policisté byli odpoledne povoláni do mešity poblíž parku Regent's Park kvůli zprávám o útoku bodnou zbraní. Na místě našli zraněného muže ve věku kolem 70 let. Jeho stav byl vyhodnocen jako neohrožující na životě," uvedla v dnešním prohlášení londýnská policie. Podle svědků byla oběť pobodána na krku.

Fotografie umístěné na twitter zachycují policisty, jak zadržují jednoho muže v modlitebně mešity a odvádějí ho pryč.

Mešita se nachází v širším centru britské metropole, podle BBC jde o londýnskou ústřední mešitu v ulici Park Road.

Témata:  útok Londýn policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

23. srpna 2025 16:02

Vezmi si helmu a jdi na Ukrajinu, vyzval Salvini Macrona. Paříž reaguje

Italský vicepremiér a ministr dopravy Matteo Salvini se opřel do francouzského prezidenta Emmanuela Macrona kvůli tématu nasazení evropských vojáků na Ukrajině. Salvini naznačil, že by tam se zbraní v ruce měl vyrazit sám Macron. Paříž se proti jeho výrokům ohradila.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy