Podezřelý se podle prohlášení policie vzdal po několikahodinovém pátrání. Web The Times of Israel v této souvislosti uvedl, že muž patrně odevzdal i zbraň, kterou použil k útoku. Podle izraelských médií jde o 26letého obyvatele východního Jeruzaléma.

Krátce před tím úřadující izraelský premiér Jair Lapid zdůraznil, že vyšetřování bude pokračovat. "Ať všichni, kdo nám přejí zlo, vědí, že za jakékoli ublížení civilistům zaplatí," uvedl premiér v prohlášení.

Při incidentu bylo podle záchranných služeb zraněno osm lidí, z toho dva těžce a pět středně vážně. Terčem útoku byl autobus poblíž Zdi nářků, nedaleko Davidova hrobu. Podezřelý kromě autobusu střílel také na zaparkovaná auta nedaleko parkoviště.

Mezi zraněnými je 35letá těhotná žena, která seděla v době v útoku v autě a nyní je ve vážném stavu. Lékaři jí podle informací izraelských médií provedli císařský řez, novorozenec je ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Druhou osobou ve vážném stavu je podle The Times of Israel muž z USA, který byl s rodinou v Izraeli na návštěvě. Zraněni byli také další členové rodiny. Pachatel podle téhož zdroje čekal, až autobus přijede na zastávku, a zahájil palbu, když lidé začali nastupovat, načež utekl.

Palestinská islamistická skupina Hamás, která vládne v Pásmu Gazy, útok označila za "hrdinský" a dodala, že jde o "přirozenou odpověď na každodenní zločiny okupace proti našemu lidu, naší zemi a významným muslimským a křesťanským místům".