reklama

Agentura AP píše, že podle odborníků začíná v Africe nová vlna epidemie. Africké středisko pro kontrolu nemocí upozornilo, že mnoho afrických států ve snaze povzbudit ekonomiku uvolnilo epidemická opatření a lidé přestávají nosit roušky.

V době, kdy se díky slibnému výzkumu vakcín světem šíří optimismus, že bude virus zvládnut, v Africe panují obavy, zda na chudý kontinent něco zbude, až zásoby vakcín vykoupí bohatší země.

Nejvíc případů koronaviru v Africe má JAR, kde se potvrdilo 750.000 nakažených. Hned za ní je s více než 300.000 infikovanými Maroko, následuje Egypt se 110.000 případy a Etiopie, která má také přes 100.000 nakažených.

Pozornost se upíná ke Keni, která má více než 72.000 nakažených, ale v posledních dnech tam nových případů rychle přibývá. V sobotu tam zemřeli s covidem-19 čtyři lékaři a vlivné zdravotnické odbory pohrozily stávkou.

Údaj o nakažených v Africe není zcela jistě úplný, píše AP. Od začátku epidemie bylo provedeno jenom 20 milionů testů, mnohé státy jich nemají dost.

reklama