reklama

Informovala o tom agentura Reuters. Nový Zéland, kde se v úterý objevil první případ nákazy po šesti měsících, má nyní infikovaných sedm. V zemi kvůli tomu začala celostátní karanténa.

Premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová otevřeně přiznává, že případů nákazy virem SARS-CoV-2 bude v příštích dvou až třech týdnech významně přibývat. V pondělí stát hlásil 478 nově nakažených, o den dříve 452. Původní plány, že by v Sydney mohl koncem srpna po devíti týdnech skončit přísný lockdown, proto s nejvyšší pravděpodobností nevyjdou.

Ve státe Viktoria je situace mnohem příznivější, za poslední den tam odhalili 24 nových případů nákazy.

Ještě méně nakažených - aktuálně celkem sedm - registruje Nový Zéland. Tamní premiérka Jacinda Ardernová ale už po potvrzení prvního případu v úterý oznámila, že v zemi dneškem začne přísná karanténa. V Aucklandu a okolí potrvá zatím týden, ve zbytku země tři dny.

Laboratoře na Novém Zélandu pomocí genetického rozboru došly k závěru, že první případ nákazy lze spojit se vzplanutím pandemie covidu-19 v australském Novém Jižním Walesu. Vrchní hygienik Ashley Bloomfield odhadl, že nakažených nakonec může být 50 až 100.

reklama