reklama

V uplynulých dnech ruští vojáci podle ukrajinských představitelů masivně ostřelovali Charkov a další místa v Charkovské oblasti. Kvůli zásahu místní tepelné elektrárny se město i celá Charkovská oblast potýkaly s odstávkou dodávek elektřiny a vody už během nedělní noci a v pondělí. Bombardování si za poslední den vyžádalo jednoho mrtvého a šest zraněných.

Podle zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyryla Tymošenka byl dnešní výpadek způsoben přetížením záložního elektrického vedení. Technici usilovně pracují na odstranění závady, uvedl.

Šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov informoval, že v noci nebylo v Charkově zaznamenáno žádné ostřelování. Zásah ale utrpělo město Lozova v Charkovské oblasti, kde podle Syněhubova střela dopadla na místní školu a způsobila požár.

Provozovatel charkovského metra dnes ráno sdělil, že podzemní dráha musela z technických důvodů přerušit provoz. Kvůli výpadku elektrického proudu nejezdilo metro ani v pondělí.

Ukrajinské armádě se v uplynulém týdnu podařilo vytlačit ruské síly z takřka celé Charkovské oblasti. Pozice blízko severních předměstí Charkova umožňovala Rusům ostřelovat město raketomety a dělostřelectvem.