Podle irského serveru jsou mezi oběťmi tři ženy, čtyři muži, holčička a dva dospívající.

Exploze nastala v pátek krátce po 15:00 místního času (16:00 SELČ) na čerpací stanici Applegreen na okraji vesnice Creeslough, která je vzdálená asi 25 kilometrů od města Letterkenny na severu země. Fotografie z místa zachycují do povětří vyhozené stěny v obytné budově umístěné nad prodejnou čerpací stanice, částečně zřícenou střechu a trosky rozházené po okolním prostranství, kde parkuje několik aut. Podle listu The Guardian exploze zasáhla i byty, které byly v objektu. Kromě nich tam byl i obchod a pošta.

Creeslough leží něco přes 40 kilometrů od hranice Severního Irska. Má pouze 400 obyvatel, obchod u čerpací stanice byl jediný ve vsi a v pátek odpoledne tam většinou bývá čilý ruch.

O zraněné pečují lékaři v univerzitní nemocnici v Letterkenny, která kvůli jejich vysokému počtu aktivovala nouzový plán, a rovněž v Dublinu vzdáleném přes 200 kilometrů. Při přepravě raněných pomáhaly vrtulníky.

Panují obavy, že v troskách budou těla dalších obětí. Mezi záchranáři jsou i lidé ze Severního Irska. The Guardian napsal, že se neočekává, že pod troskami bude ještě někdo živý.

Policie se snaží zjistit příčinu výbuchu. Spekuluje se, že to mohl být únik plynu. Na místě jsou příbuzní a přátelé těch, kdo byli v době exploze zřejmě uvnitř domu.

Podle poslance za Katolickou republikánskou stranu Sinn Féin Pearse Dohertyho byla exploze ničivá a došlo k ní na velmi navštěvovaném místě. Výbuch byl slyšet na míle daleko a ještě hodiny poté byli lidé uvnitř budovy stále uvězněni.