Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Japonsku vybuchla sopka, byl vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti

Sakuradžima, ilustrační fotografie.
Sakuradžima, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V jihozápadním Japonsku dnes vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. Podle médií zatím nebyly hlášeny žádné škody, japonský meteorologický ústav nicméně vyhlásil nejvyšší pátý stupeň pohotovosti a doporučil evakuaci některých oblastí. Informují o tom agentury Reuters a Kjódó.

Sakuradžima patří k nejaktivnějším japonským sopkám. Nachází se na ostrově Kjúšú, asi 50 kilometrů od elektrárny Sendai. Při její erupci v roce 1914 vyteklo tolik lávy, že to uzavřelo úžinu mezi vulkanickým ostrovem v Kagošimském zálivu a poloostrovem Ósumi.

Japonsko patří k seizmicky nejaktivnějším místům planety a erupce vulkánů jsou v zemi časté.

Témata:  sopka Sakuradžima Japonsko

Aktuálně se děje

23. července 2026 17:32

Dominika Jurena porodila předčasně. Nyní se podělila o dobrou zprávu

Dominika Jurena se na konci června stala trojnásobnou maminkou, a to dříve, než společně s lékaři očekávala. Novorozený syn si tak po narození pobyl poměrně dlouho v nemocnici. Nyní se však někdejší zpěvačka pochlubila skvělou zprávou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy