Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Jihoafrické republice hlásí výrazný nárůst nových případů nákazy covidem-19

Jihoafrická republika
Jihoafrická republika
Foto: Pixabay

Jihoafrická republika za uplynulý den zaznamenala 9757 nových případů koronavirové nákazy. Denní počet nově prokázaných případů se tam od středy do čtvrtka zvýšil asi o 60 procent. Podle některých epidemiologů již v zemi nastala pátá vlna infekcí, uvádí BBC.

Země, která má zhruba 59 milionů obyvatel, od začátku pandemie zaznamenala nejvíce případů koronavirové nákazy a s ní spojených úmrtí v Africe. Čtvrtá infekční vlna v zemi skončila v lednu a odhadovalo se, že pátá začne v květnu nebo v červnu, tedy začátkem zimy na jižní polokouli. Podle některých epidemiologů ale pátá vlna nákaz už v zemi nastala. Nemoci covid-19 za poslední dva dny v zemi podlehlo sedm lidí.

Za nynějším nárůstem počtu nakažených jsou podle jihoafrického ministerstva zdravotnictví dvě subvarianty koronaviru omikron. Ohniska se nacházejí v provinciích Gauteng, KwaZulu-Natal a Západní Kapsko.

Jihoafrické ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek o tři měsíce prodloužilo některá protikoronavirová opatření, včetně nošení roušek ve vnitřních prostorách a omezení, která se vztahují na shromažďování a na lidi přicházející do země.

Témata:  Jihoafrická republika koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

16. června 2026 11:32

KVIFF letos nezačne ve Varech. Nebude u toho chybět Marek Eben

Šedesátý karlovarský festival začne mimořádně v Mariánských Lázních, speciální předpremiérou novinky Pedra Almódovara Hořké svátky ve středu 1. července. Právě v tomto městě totiž měly v roce 1946 premiéru první filmy nové vzniklé přehlídky, v Karlových Varech se tehdy reprízovaly vždy o den později v letním kině. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.