reklama

Zástupci okresu Imperial, kde se požár odehrál, ohlásili, že začalo hořet v neděli večer a oheň pohltil 40 domů. Dočasné přístřeší evakuovaným poskytla místní škola a Červený kříž zajistil místa v hotelích pro 130 lidí. Příčina požáru se vyšetřuje.

Podle Los Angeles Times záchranáři nyní procházejí postižené domy; v jednom z nich se našlo tělo mrtvého člověka. Bližší detaily o jeho osudu ale nejsou známé.

zdroj: YouTube

Místní úřady, jež dnes citovala agentura AP, ohlásily, že se oheň rozhořel v Nilandu, vzdáleném asi 160 kilometrů od San Diega. Niland je komunita se zhruba 1000 obyvateli, jež leží na severním okraji zemědělské oblasti táhnoucí se k mexické hranici. Oheň se rychle šířil kvůli větru a do hašení byly zapojeny všechny místní hasičské zdroje i posily z okolí. Hasiči ohlásili, že už mají situaci pod kontrolou, ale zůstávají na místě.

AP upozornila, že okres Imperial je také značně postižen epidemií covidu-19. Na 500 pacientů muselo být rozvezeno do okolních okresů, aby se ulehčilo vytíženým místním zdravotnickým zařízením. Okres Imperial patří v USA k oblastem s vysokou mírou nezaměstnanosti - v květnu tam dosahovala 27,8 procenta.

reklama