Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kazachstánu se zřítilo letadlo se stovkou cestujících

Zřícení letadla v Kazachstánu
Zřícení letadla v Kazachstánu
Foto: ČTK/Profimedia

Nejméně devět mrtvých potvrdily kazašské úřady poté, co se u letiště Almaty zřítilo letadlo místních aerolinek se stovkou lidí na palubě. Oznámily to tiskové agentury. Prvé zprávy z místa neštěstí se zmiňovaly o sedmi mrtvých.

"Podle předběžných informací zahynulo devět lidí, raněných je devět, včetně šesti dětí," uvedla agentura TASS s odvoláním na záchranáře, spadající v Kazachstánu pod ministerstvo vnitra.

Letadlo se podle nich zřítilo v obydlené oblasti. Momentálně pokračuje evakuace cestujících a členů posádky z havarovaného stroje. Na místě zasahují záchranáři, zdravotnicí i strážci zákona.

Letoun společnosti Bek Air na lince z kazašského největšího města Almaty do hlavního města Nur-Sultan při vzletu ztratil výšku, prorazil betonové ohrazení a narazil do dvoupodlažní budovy, uvedl dříve výbor pro civilní letectví, spadající pod kazašské ministerstvo dopravy.

Na palubě stroje bylo podle letiště pět členů posádky a 95 cestujících. Stroj v 7:05 místního času (02:05 SEČ) zmizel z obrazovek radarů a zřítil se za hranicemi letiště.

Prezident Kasym-Žomart Tokajev již vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil pomoc i přísné potrestání viníků katastrofy.

Témata:  letecké nehody Kazachstán zřícení letadla v Kazachstánu

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy