Média nejmenují konkrétně žádného politika, na sociálních sítích se objevují spekulace o možné návštěvě amerického prezidenta Joea Bidena.

"Doufám, že to překvapení, které se připravuje, že podaří," uvedl podle webu Ukrajinska pravda v televizi náměstek ukrajinského ministra zahraničí Andrij Melnyk. "Pro nás je důležité, abychom v předvečer prvního výročí agrese... cítili a viděli nejen podporu ve slovech, nejen solidaritu, ale i větší pomoc a také přítomnost našich důležitých, hlavních partnerů v Kyjevě," dodal Melnik bez bližších podrobností, kdo by dnes metropoli mohl navštívit.

Ukrajinska pravda a také server RBK-Ukrajina dnes rovněž upozornily, že šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba se dnes nezúčastní ohlášeného setkání s evropskými ministry zahraničí v Bruselu. Odvolávají se přitom na Kulebův příspěvek na twitteru. Zpráva o změně jeho plánů se časově shoduje s rozsáhlým dopravním omezením v Kyjevě, které vyvolalo zvěsti o návštěvě vysoce postaveného západního představitele v metropoli, podotkla Ukrajinska pravda.

reklama