Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Moskvě explodovalo auto generála. Možná ho zlikvidovali Ukrajinci

Ruská policie, photo by Klaus Wright
Ruská policie, photo by Klaus Wright
Foto: unsplash.com

Moskvou otřásla v pondělí ráno exploze, kterou nepřežil generál Fanil Sarvarov. Potvrdil to Vyšetřovací výbor Ruské federace. Na událost upozornila britská BBC, podle které není vyloučeno, že za smrtící výbuch jsou zodpovědní Ukrajinci. 

Sarvarov zemřel v pondělí ráno v Moskvě, když explodovalo výbušné zařízení umístěné pod jeho automobilem. Šestapadesátiletý generál byl šéfem jednoho z armádních oddělení, které je zodpovědné za výcvik vojáků. 

Podle zveřejněných fotografií utrpělo bílé vozidlo při explozi značné poškození. Podle jedné z vyšetřovací verzí mohlo být výbušné zařízení nastraženo s pomocí příslušníků ukrajinských tajných služeb. Kyjev se zatím k události nijak nevyjádřil. Na místě činu od rána pracovali kriminalisté. 

Od začátku války na Ukrajině jde o několikátý útok na ruské představitele v Moskvě. Letos zemřel při bombovém útoku generál Jaroslav Moskalik. Loni v prosinci zabila exploze generála Igora Kirillova. Podle zdrojů BBC se o likvidaci druhého jmenovaného postaraly ukrajinské tajné služby. Kyjev se ale oficiálně k podobným činům nehlásí. 

Válka na Ukrajině trvá již přes tři a půl roku. Vypukla 24. února 2022, kdy ruská armáda zahájila plnohodnotnou invazi do sousední země. 

Témata:  Rusko policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

11. ledna 2026 12:37

Ledovkové počasí dorazí v pondělí. Meteorologové vyjmenovali, co hrozí

Meteorologové v neděli upozornili na další hrozby zimního počasí v Česku. Dnes představují nebezpečí především sněhové jazyky či závěje. Po nadcházející mrazivé noci hrozí v pondělí ledovka, jejíž tloušťka může dosáhnout až 5 milimetrů. Budou tak hrozit nejrůznější problémy, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy