Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu dál stoupají počty nakažených koronavirem

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu přibylo za uplynulý den 23.212 nových případů nákazy koronavirem a 114 úmrtí.

Před týdnem to bylo 17.015 nových případů a 92 úmrtí, uvedly dnes tiskové agentury s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Dále stoupá také ukazatel počtu nových případů infekce ze posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Ten dnes ráno činil 118, uvedla agentura DPA a pro srovnání dodala, že o den dříve tato hodnota činila 113, zatímco před týdnem 80,4.

Od začátku epidemie se v Německu, kde žije 83 milionů lidí, nákaza prokázala u 4,5 milionu osob, z nichž 95.359 nákaze podlehlo. Skutečný celkový počet nakažených bude pravděpodobně výrazně vyšší, protože mnoho infekcí není zjištěno, dodala DPA.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

16. června 2026 5:00

Počasí bude o následujícím víkendu velmi horké

Následující víkend přinese do České republiky velmi horké letní počasí, které však na mnoha místech doprovodí silné bouřky. V sobotu i v neděli bude převládat jasná až polojasná obloha. Během dne se však bude oblačnost přechodně zvětšovat a místy se vytvoří přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i velmi intenzivní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.