Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo 538 nakažených koronavirem, méně než před týdnem

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německé zdravotnické úřady ohlásily za předchozí den 538 nových případů koronaviru. S covidem-19 pak v Německu za uplynulých 24 hodin zemřelo osm dalších lidí, informovala agentura DPA s odkazem na Institut Roberta Kocha (RKI).

Před týdnem RKI registroval 842 nových výskytů koronaviru a 16 úmrtí. Od začátku pandemie se virem SARS-CoV-2 v Německu s 83 miliony obyvatel podle údajů institutu infikovalo přes 3,7 milionu lidí. Po nákaze zemřelo 90.754 osob.

Sedmidenní reprodukční číslo k sobotnímu večeru vzrostlo na 0,82 z pátečních 0,78. Znamená to, že 100 osob v průměru nakazí 82 dalších. Pokud je tento ukazatel dlouhodobě pod číslem jedna, je epidemie na ústupu.

V sedmidenním úhrnu připadá nyní 5,7 nakaženého v přepočtu na 100.000 obyvatel, před týdnem to bylo 8,8.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

13. dubna 2026 18:26

Babišova vláda chce nový nástroj na regulaci cen pohonných hmot

Vláda se na pondělním jednání opět zabývala situací na trhu s ropou, přičemž schválila návrh zákona o regulaci cen pohonných hmot. Cílem nové legislativy je zajistit státu stabilní a operativní nástroj pro řešení mimořádných tržních situací. Vzhledem k naléhavosti situace navrhuje vláda projednání v Poslanecké sněmovně ve stavu legislativní nouze.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy