Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo přes 135 tisíc nakažených, sedmidenní incidence je rekordní

Německo, ilustrační fotografie.
Německo, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 135.461 lidí nakažených koronavirem, zatímco před týdnem to bylo pouze 78.022. Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, se tak vyšplhala na novou rekordní úroveň 772,7. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Počet nově nakažených nicméně mírně klesl ve srovnání s předchozím dnem, kdy činil přírůstek rekordních 140.160 osob.

Německo za posledních 24 hodin vykázalo 179 úmrtí souvisejících s koronavirem, zatímco před týdnem to bylo 235. V zemi, která má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem téměř 8,6 milionu lidí a 116.664 z nich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes 7,2 milionu lidí.

Témata:  Německo

Související

Aktuálně se děje

23. ledna 2026 12:30

Metro čeká rekonstrukce další stanice. Zavřená bude deset měsíců

V únoru se na několik měsíců uzavře jedna ze stanic pražského metra na lince A. Vlaky jí budou projíždět, náhradní dopravu budou zajišťovat tramvaje. Stanice by se měla opět zprovoznit před Vánoci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy