Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo přes 3000 nově nakažených, zemřelo deset lidí

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Nových 3022 případů nákazy koronavirem odhalilo za posledních 24 hodin Německo; za stejné období přibylo deset obětí. Oproti předchozímu dni, kdy bylo zjištěno téměř 8000 nových případů a zemřelo 28 lidí, jde o výrazný pokles.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, mírně stoupla v porovnání s předchozím dnem z 61,4 na 61,7; před týdnem byla její hodnota 71. Podle německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) to vyplývá z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Celkový počet osob, které v Německu zemřely na prokázanou infekci virem Sars-CoV-2 nebo v souvislosti s ní, se zvýšil na 93 403. Podle RKI bylo od začátku pandemie zaznamenáno 4,199.400 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Skutečný celkový počet je pravděpodobně mnohem vyšší, protože mnoho infekcí nebylo zjištěno. Více než 3,96 milionu lidí se z nemoci uzdravilo.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 13:28

Dagmar Havlová rozhodla o budoucnosti Ceny Václava Havla

Pořádání Ceny Václava Havla za lidská práva spoluorganizují Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Nadace Charty 77. Obě organizace se v úzké součinnosti s Parlamentním shromážděním Rady Evropy ujímají kompletního organizačního i produkčního zajištění letošního 14. ročníku, a to právě v roce, kdy si veřejnost připomíná nedožité 90. narozeniny Václava Havla.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy