Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo rekordních 39 676 nově nakažených koronavirem

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu přibylo 39.676 nových případů koronavirové nákazy, což je další denní rekord za celou dobu pandemie v zemi. Dosavadní denní maximum, 37.120 nových infekcí, ohlásilo Německo v pátek. Informovala o tom agentura DPA s odkazem na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Za předchozí den v Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, zemřelo po nákaze koronavirem 236 lidí. Celkem už v souvislosti s covidem-19 v zemi přišlo o život 96.963 osob a nákazu se podařilo objevit u více než 4,8 milionu obyvatel Německa.

Již delší dobu roste v Německu takzvaná sedmidenní incidence (tedy přepočet nově infikovaných na 100.000 obyvatel). K dnešnímu dni je na hodnotě 232,1, a již třetí den v řadě tak dosahuje rekordní výše. Ještě před týdnem byla incidence na hodnotě 146,6.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 17:08

Michal David zrušil vystoupení na slovenském festivalu. Pořadatelé údajně nedodrželi podmínky

Zpěvák Michal David zrušil své plánované sobotní vystoupení na slovenském festivalu Rock pod Kameňom v Belej nad Cirochou. Podle oficiálního vyjádření jeho týmu na sociálních sítích bylo důvodem kompletního odřeknutí koncertu nedodržení smluvních podmínek ze strany pořadatele, přičemž David měl na akci vystoupit společně se skupinou Kvatro v sobotu 27. června 2026.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy