Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo za den 4171 infikovaných koronavirem a 101 úmrtí

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 4171 případů koronavirové nákazy a 101 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Před týdnem země registrovala 4664 nových infekcí a 81 zemřelých, uvedla agentura DPA.

Zároveň poznamenala, že mírně klesla takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel. Podle RKI se dnes ráno tento údaj nacházel na hodnotě 60,3 - předchozí den to bylo 61,7 a před týdnem 68,5.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo přes 4,2 miliony obyvatel, z nichž 93.504 zemřelo. Skutečný počet nakažených však bude pravděpodobně vyšší, jelikož řada infekcí není odhalena. Zotavilo se dosud přes 3,97 milionu osob, u nichž testy předtím prokázaly nákazu.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

3. srpna 2026 12:35

Potvrzeno. Počasí bude opět tropické, očekává se až 39 stupňů

Po relativně chladnějším prvním srpnovém víkendu se vrací tropická vedra. Meteorologové v pondělí varovali před nebezpečím požárů a vysokými teplotami, které budou dosahovat až 39 stupňů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy