Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu přibylo za poslední den 10.303 nových případů koronavirové nákazy

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu přibylo za poslední den 10.303 nových případů koronavirové nákazy. Informoval o tom dnes ráno německý Institut Roberta Kocha (RKI). Incidence, tedy počet nově infikovaných na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, je nyní na hodnotě 72,1. Předchozí den činila 70,3 a ještě před týdnem 51,6.

Epidemická situace se v Německu už delší dobu zhoršuje. Ještě před týdnem místní zdravotní úřady nahlásily za den 8092 nových případů covidu-19. Za posledních 24 hodin zaznamenaly 22 úmrtí souvisejících s infekční nemocí, před týdnem jich bylo 17.

Od počátku pandemie Německo eviduje 3,924.131 prokázaných případů nákazy a 92.118 zemřelých. Počet uzdravených odhaduje RKI na 3,723.200.

Incidence byla dosud pro německé úřady hlavním vodítkem pro zavádění či rušení protiepidemických opatření. Napříště má být více zohledňován například počet hospitalizovaných. Do Berlína byla na dnešek svolána série demonstrací proti karanténním opatřením.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy