V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, hygienici od začátku pandemie covidu-19 evidují 4,134.779 prokázaných případů infekce a 92.920 úmrtí.

K dnešku v Německu připadá 72 nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Tento údaj - takzvaná sedmidenní incidence - klesá pátý den v řadě, před týdnem jeho hodnota činila 82,8.

Podle odborníků počty nově nakažených klesají kvůli tomu, že pomalu ustávají návraty lidí z dovolených, a s tím i případy dovozu infekce. K tomu v řadě spolkových zemích testy po začátku školního roku koronavirus odhalily u mnoha žáků, ale díky karanténám a pokračujícímu testování se počty nakažených v této věkové skupině stabilizovaly, nebo dokonce klesly. Agentura DPA připomíná, že i před rokem se sedmidenní incidence touto dobou o něco snížila, koncem září ale prudce vzrostla.

V týdenním úhrnu k dnešku připadá v Německu na 100.000 obyvatel 1,89 pacienta s covidem-19, který musel být kvůli těžkému průběhu onemocnění hospitalizován. V pátek tato hodnota činila 1,87. Vůbec nejvýš, na 15,5, se vyšplhala v období Vánoc. Počty hospitalizovaných jsou nově jedním z hlavních kritérií, kterými se úřady v jednotlivých spolkových zemích budou řídit při případném zavádění nových protiepidemických opatření.