Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za poslední den přibylo 455 nakažených koronavirem a 77 úmrtí

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 455 případů koronavirové nákazy a 77 úmrtí infikovaných lidí. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Před týdnem země registrovala 652 nových infekcí a 93 úmrtí, uvedla agentura DPA.

Celoněmecké sedmidenní reprodukční číslo v pondělí večer činilo 0,68. To znamená, že 100 infikovaných lidí teoreticky nakazí v průměru 68 dalších. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že šíření infekce se zpomaluje.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo více než 3,7 milionu lidí, z nichž 90.472 zemřelo. Skutečný počet celkově nakažených však bude pravděpodobně vyšší, protože řada infekcí není odhalena, podotkla DPA.

Zotavilo se dosud přes 3,6 milionu osob, u nichž testy před tím prokázaly nákazu koronavirem.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

27. března 2026 9:57

Zima je zpět, varování se naplnilo. Nejvíce sněhu přibylo na Lysé hoře

Je to návrat zimy se vším všudy. Až 30 centimetrů sněhu napadlo na horách na východě území, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kvůli větru se dokonce tvořily sněhové jazyky a závěje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy