Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za poslední den přibylo 6885 nakažených, méně než před týdnem

Koronavirus SARS-CoV-2
Koronavirus SARS-CoV-2
Foto: NIAID-RML

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 6885 nových případů koronavirové infekce a 90 dalších úmrtí spojených s covidem-19, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Jedná se o pokles oproti úterý z minulého týdne, kdy německé zdravotnické úřady ohlásily 9549 nově nakažených a 180 zemřelých.

RKI upozorňuje, že během velikonočních svátků se na mnoha místech země méně testovalo. Dnes zveřejněná bilance má proto nižší vypovídající hodnotu.

Celoněmecký počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní se oproti předchozímu dni mírně snížil na 123,0; v pondělí hlásil RKI hodnotu 128,0. Na začátku března se hodnota pohybovala pod 70.

Země s 83 miliony obyvatel od počátku epidemie zaznamenala zhruba 2,9 milionu nakažených. Téměř 2,6 milionu lidí se z nemoci vyléčilo. Na 77.103 pacientů komplikacím spojeným s covidem-19 podlehlo.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu momentálně činí 0,90, předchozí den bylo na hodnotě 0,97. Znamená to, že 100 infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 90 dalších. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že nákaza ustupuje.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 13:46

4. července 2026 8:57

Lela Vémola terčem kritiky. Neunesla to a raději vypla komentáře

Letní prázdniny jsou v plném proudu a plány na aktivity s dětmi už dává dohromady také sedmatřicetiletá Lela Vémola, která má s MMA zápasníkem Karlosem Vémolou dceru a dva syny.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy