Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu za poslední den přibylo 847 lidí s potvrzenou nákazou

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 847 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem a jedno úmrtí po nemoci covid-19. Vyplývá to z dnešních ranních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Přesně před týdnem evidovalo Německo 958 nově nakažených.

Sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, v Německu nadále stoupá. Podle RKI dnes ráno činí 17,8, zatímco v neděli byla na hodnotě 17,5. Nejnižší incidenci, 4,9, mělo Německo 6. července.

Úřady se právě tímto číslem dosud řídily při posuzování nutnosti změn protiepidemických opatření. Nově však podle agentury DPA budou výrazněji zohledňovat další údaje, jako jsou například počty hospitalizovaných.

Od začátku pandemie se v Německu s přibližně 83 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo přes 3,77 milionu obyvatel, z nichž 91.660 zemřelo. Skutečný počet nakažených však bude pravděpodobně vyšší, jelikož řada infekcí není odhalena. Zotavilo se dosud přes 3,65 milionu osob, u nichž testy předtím prokázaly nákazu.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

13. prosince 2025 17:21

První slova Felixe Slováčka. Takhle vysvětluje další kontakt s Gelemovou

Felix Slováček před lety ohrozil své manželství s Dádou Patrasovou, když se k sobě vzájemně měli s Lucií Gelemovou. Dnes už prý jsou s výtvarnicí jen přátelé, ale v uplynulých dnech opět dali prostor spekulacím. Jak reagoval známý hudebník? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy