reklama

V pondělí je počet hlášených případů obvykle nižší - mimo jiné proto, že se o víkendu provádí méně testů, podotkla agentura DPA. Přesně před týdnem zaznamenal institut 13.245 nových infekcí a 99 zemřelých za den.

Od začátku pandemie se v Německu, kde žije přibližně 83 milionů obyvatel, prokazatelně infikovalo přes 3,1 milionu lidí, z nichž 80.006 jich zemřelo. Zotavilo se dosud přes 2,7 milionu osob, u nichž testy před tím prokázaly nákazu virem Sars-CoV-2. Skutečný počet celkově nakažených však bude pravděpodobně vyšší, protože řada infekcí není odhalena, podotkla DPA.

Celoněmecké reprodukční číslo v neděli večer činilo 1,16. To znamená, že 100 infikovaných lidí teoreticky nakazí v průměru 116 dalších. Pokud je číslo dlouhodobě nad hodnotou jedna, nákaza sílí. O den dříve bylo sedmidenní reprodukční číslo v zemi na hodnotě 1,22.

V neděli si Německo připomnělo oběti nemoci covid-19. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier při hlavním pietním aktu vyzval německou společnost k soudržnosti a vyjádřil soustrast příbuzným obětí.

reklama