Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V noci Rusové provedli útoky na energetickou infrastrukturu ve třech oblastech Ukrajiny

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

V noci na dnešek Rusové provedli útoky na energetickou infrastrukturu ve třech oblastech Ukrajiny, což způsobilo poškození zařízení a zranění alespoň jednoho pracovníka. Oznámil to podle ukrajinských médií ministr energetiky Herman Haluščenko. 

Cílem ruských raket se opět stalo město Charkov, kde došlo k několika výbuchům, sdělil starosta Ihor Terechov. Rusko tvrdí, že odrazilo ukrajinské dronové útoky v Krasnodarském kraji.

Ruské rakety byly zaměřeny na energetické objekty v Dněpropetrovské, Ivano-Frankivské a Lvovské oblasti, uvedl server RBK-Ukrajina s odvoláním na ministra. Podle ministra došlo k poškození zařízení a jeden pracovník byl zraněn.

Útoky byly namířeny na čtyři tepelné elektrárny společnosti DTEK, které utrpěly vážné škody. Od začátku konfliktu to byl již 170. útok na tyto elektrárny, tvrdí Ukrajinci.

Starosta Charkova informoval o útocích na město, kde došlo k několika výbuchům. Jedna raketa málem zasáhla nemocnici, ale jen jedna osoba utrpěla lehké zranění. Rakety poškodily i domy, elektrické vedení a vodovod.

Ruská armáda sestřelila v Krasnodarském kraji více než deset ukrajinských dronů, které mířily na ropné rafinérie a další infrastrukturu. Žádná zranění ani závažné škody nebyly hlášeny. Krasnodarský kraj se nachází na jihozápadě Ruska poblíž ukrajinského poloostrova Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014.

Ukrajina, konfrontující ruskou agresi již několik let, se v poslední době zaměřila na útoky na ruskou energetickou infrastrukturu jako odvetu za ruské bombardování ukrajinského území.
  

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy