Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V oblasti Grossglockneru zemřel český turista, zřítil se ze skalní stěny

Grossglockner
Grossglockner
Foto: Pixabay

V oblasti rakouské nejvyšší hory Grossglockner zemřel turista z Česka, informuje dnes agentura APA s odvoláním na policii

Zřítil se 300 metrů ze skalní stěny, když zřejmě ve tmě při sestupu z hor sešel z cesty.

Dcera tohoto 53letého muže v sobotu oznámila na policii, že ho pohřešuje. Vypověděla, že její otec vyrazil z obce Fusch na túru do hor, ale od středy se jí neozval.

Do pátrání se kromě policistů zapojila horská služba, muže hledala i posádka vrtulníku. Jeho tělo našli v sobotu v údolí Käfertal jen několik kilometrů od vesnice Fusch.

Témata:  Grossglockner Rakousko

Aktuálně se děje

24. prosince 2025 18:31

Státní zástupce chce Vémolu kvůli drogám poslat do vazby

Jak už server GLobe24.cz informoval, MMA zápasník Karlos Vémola byl v úterý zadržen ve své vile v Měchenicích u Prahy a následně obviněn ze závažné drogové kriminality. Přestože policisté při několikahodinové domovní prohlídce nenašli žádné omamné látky, anabolika ani podezřelou hotovost, státní zástupce podal na Štědrý den návrh na jeho vzetí do vazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anatolij Bondarčuk

Zemřel Anatolij Bondarčuk, světový rekordman a ukrajinská legenda

Ukrajinský sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí jedné ze svých největších legend. Ve věku 85 let zemřel Anatolij Pavlovyč Bondarčuk, fenomenální kladivář, olympijský vítěz a uznávaný odborník v oblasti sportovní vědy. O jeho odchodu informovala ukrajinská atletická federace, která vyjádřila hlubokou soustrast rodině i blízkým tohoto výjimečného muže.