Castex dnes v doprovodu pařížské starostky Anne Hidalgové přijel nejdříve před národní stadion Stade de France v Saint-Denis. Po položení věnce následovala minuta ticha. Pak se politici přemístili na terasy zasažených kaváren a k hudebnímu klubu Bataclan, v němž útočníci pozabíjeli 89 lidí.

Před Bataclanem dnes přeživší a příbuzní obětí podle agentury AFP s pohnutím poslouchali čtení jmen všech obětí z koncertního sálu. Vzpomínky se zúčastnilo také několik ministrů, místních politiků, předsedové sdružení obětí nebo bývalý premiér Bernard Cazeneuve.

U terasy baru Le Carillon položila krátce po poledni kytici bílých květů, po boku francouzského premiéra, americká viceprezidentka Kamala Harrisová, která dnes končí čtyřdenní návštěvu Francie.

Sérii pietních aktů večer završí minuta ticha těsně před výkopem fotbalového utkání Francie-Kazachstán, které začíná ve 20:45 na Stade de France.

Od září zvláštní soud v Paříži soudí 20 obžalovaných kvůli údajnému podílu na organizování útoků, k nimž se přihlásil Islámský stát (IS). Mezi obžalovanými je i Salah Abdeslam, jediný žijící přímý účastník atentátů, které byly nejhorší v dějinách Francie v době míru.