reklama

V zemi s přibližně 38 miliony obyvatel se od začátku pandemie nakazilo více než 3,7 milionu lidí, z nichž 86.796 nákaze podlehlo.

Z 30.423 lůžek vyhrazených pro pacienty s covidem je obsazeno 23.453 a z 2753 plicních ventilátorů se momentálně využívá 2026.

Ministerstvo zdravotnictví v úterý ohlásilo zpřísnění protinákazových omezení během vánočních svátků a ministr Adam Niedzielski ohlásil také povinné očkování zdravotníků, pedagogů a příslušníků uniformovaných složek od 1. března. Za velmi znepokojivou označil skutečnost, že už půldruhého týdne se průměrný denní přírůstek nových případů drží nad 23.000, což spolu s novou variantou koronaviru omikron si vynucuje "přijmout rozhodná opatření".

"Vláda vypoví válku neočkovaným," napsal dnes server Onet o chystaných opatřeních, která prakticky pošlou neočkované do izolace tím, že jim znemožní návštěvy kostelů, restaurací, nákupních středisek, koncertů či sportovišť. K obratu od dosavadní "alibistické" politiky k nátlaku na neočkované přiměly vládní stranu podle serveru výsledky potichu objednaných průzkumů veřejného mínění, podle kterých většina Poláků podporuje povinné covidové pasy.