Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku denní počet úmrtí s covidem dál stoupá, nový rekord je 929 zemřelých

Rusko, ilustrační foto
Rusko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Rusku denní přírůstky úmrtí spojených s nemocí covid-19 dál stoupají a za úterý jejich počet poprvé od začátku pandemie překročil hranici 900. Novým rekordem je 929 zemřelých. Informovala o tom ruská média s odvoláním na dnešní údaje zveřejněné vládním krizovým štábem.

Nadále vysoké jsou v zemi se 146 miliony obyvatel i denní přírůstky nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, který covid způsobuje.

Krizový štáb dnes sdělil, že předchozí den přibylo 25.133 infikovaných osob. Jde již o pátý den po sobě, kdy bylo těchto případů více než 25.000.

V největší zemi světa se od začátku pandemie nakazilo celkem více než 7,66 milionu lidí. Z nich se podle oficiálních údajů 88,5 procenta vyléčilo, avšak 212.625 infikovaných lidí zemřelo.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se o víkendu oteplí

Příští víkend se počasí oteplí. Podle ČHMÚ.cz se budou v týdnu denní maxima pohybovat do zhruba šesti stupňů, v sobotu a v neděli ale vyrostou až na osm.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy