Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA od začátku pandemie zemřelo přes 800.000 lidí nakažených covidem

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Od začátku pandemie zemřelo ve Spojených státech v souvislosti s nemocí covid-19 více než 800.000 lidí. Vyplývá to z údajů Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která pandemii dlouhodobě sleduje. Hranici 700.000 úmrtí USA překročily na začátku října, píše DPA.

Počet potvrzených případů nákazy v USA od začátku pandemie překročil hranici 50 milionů teprve v pondělí. V současné době je zde denně hlášeno přibližně 120.000 nových případů nákazy, téměř výhradně variantou delta. Podle amerického zdravotnického úřadu CDC zemře v souvislosti s tímto virem každý den v průměru asi 1100 lidí.

Žádná země na světě nezaznamenala více covidových úmrtí než Spojené státy, kde žije asi 330 milionů obyvatel. Na druhém místě smutného žebříčku je Brazílie, kde zemřelo s covidem 616.000 z 212 milionů obyvatel.

Následuje Indie s téměř 476.000 oběťmi. Podle oficiálních údajů je přibližně 300.000 mrtvých také v Mexiku a v Rusku, podle odborníků jsou ale reálná čísla výrazně vyšší.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 USA

Související

Aktuálně se děje

22. června 2026 10:58

Víkendové bouřky odnesla například Příbram. Došlo na kroupy či downbursty

V Česku byl uplynulý červnový víkend na řadě míst velmi bouřlivý. Bouřky se vyskytly prakticky jen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku byly velmi výjimečné. Došlo na kroupy, které mnohde způsobily škody. Místy také vydatně pršelo, zaznamenány jsou i úhrny přes 100 milimetrů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy