reklama

Spojené státy evidují v absolutních hodnotách zdaleka nejvíce obětí nákazy a infikovaných ze všech zemí světa. Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se v zemi nákaza potvrdila u více než 3,7 milionu lidí, zatímco bilance obětí už překročila 140.000 životů.

Od poloviny června jsou denní počty nakažených na vzestupu, přičemž nepříznivý vývoj už se podle agentury Reuters týká 43 z 50 amerických států.

Na úrovni celých USA za poslední měsíc klouzavý průměr nových nákaz narostl z přibližně 22.000 na skoro 66.000. Trend u bilance obětí na životech začal stoupat na začátku minulého týdne, aktuální denní součty jsou ale stále zhruba třetinové oproti dubnovému vrcholu epidemie.

Rekordní nárůsty zjištěných nákaz provázejí problémy se zpracováváním testů na virus SARS-CoV, které mnohdy trvá déle než týden.

Americký prezident i tento týden tvrdil, že Spojené státy mají "nejlepší testování na světě", agentura AP ovšem pozoruje několikahodinové fronty u odběrových míst v těžce zasažených jižních státech. V Pittsburghu zase údajně úřady vyzvaly potenciálně nakažené obyvatele, aby se místo snahy absolvovat test pokud možno uchýlili ke 14denní karanténě, a pomohli tak snížit vytížení systému.

reklama