Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA zemřelo nejméně nakažených koronavirem za týden

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ve Spojených státech zemřelo v neděli 820 lidí nakažených koronavirem, je to o čtyři sta méně než o den dříve a nejméně od 10. května.

Celkem už v USA zemřelo 89.562 lidí s covidem-19, informovala o tom agentura AFP s odvoláním na údaje americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

Celkem se dosud v USA podle JHU potvrdilo 1,486 milionu nakažených koronavirem, což je skoro třetina všech potvrzených případů ve světě. Podle JHU se ve světě podle oficiálních statistik potvrdilo už 4,7 milionu nakažených. S potvrzenou nemocí covid-19 zemřelo ve světě podle JHU 315.174 lidí.

Počet úmrtí za den v USA klesl v neděli na 820 ze sobotních 1237, a byl tak nejnižší od 10. května, kdy zemřelo v této zemi s 328 miliony obyvatel 776 lidí nakažených koronavirem, který se začal šířit loni koncem roku z Číny.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 USA

Aktuálně se děje

23. srpna 2026 18:36

Policie pokročila s vyšetřováním útoku na Karlovarsku. Muže obvinila

Z pokusu o vraždu je podezřelý muž, jehož policisté hledali po sobotním útoku v rámci rodiny v Otovicích na Karlovarsku. Podle dosavadních zjištění napadl pěstmi svou ženu, z místa činu následně utekl. Muži hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy