reklama

Koronavirus se prokázal u více než 1,25 milionu Američanů, za poslední den jich přibylo přes 27.000. Spojené státy jsou zdaleka nejvíce zasaženou země na světě.

V USA neklesl denní počet obětí pod hranici 1000 od začátku dubna. Poté, co tamní úřady zaznamenaly přes 3100 obětí nákazy za den v půlce dubna, se země stále nachází na vrcholu pandemie - denní počty nově nakažených a zemřelých výrazně nestoupají, ale ani neklesají.

Nejvíce zasaženou oblastí v zemi je nadále stát New York, kde se však situace v posledních týdnech pomalu zlepšuje. Postupně se však objevují další ohniska nákazy, jako například oblast kolem federální metropole Washingtonu.

USA evidují mnohonásobně více potvrzených případů koronaviru a zemřelých s covid-19 než další nejvíce zasažené země. Provádí však také největší množství testů, od začátku pandemie místní laboratoře zpracovaly již přes 8,1 milionu vzorků. Asi 195.000 Američanů se již z nákazy zotavilo.

Prezident Donald Trump v posledních dnech tvrdě útočí na Čínu, kde se virus loni potvrdil poprvé, s tvrzením, že tamní vláda nese za rozsah celosvětové pandemie zodpovědnost. Tvrdí také, že Peking klame ohledně svých údajů nově nakažených, jichž denně oznamuje v posledních týdnech jednotky až desítky.

"Amerika vede nelítostnou bitvu proti hrozné nemoci," řekl prezident ve čtvrtek. "Modlíme se, aby vědci a výzkumníci nalezli nové léky, způsoby léčby a vakcíny, a aby je nalezli rychle," dodal.

reklama