Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Válka na Ukrajině: Ruská balistická raketa zasáhla Oděsu. Ukrajina útočí na energetickou infrastrukturu Ruska

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Ukrajinské drony v noci na čtvrtek podnikly údery proti energetické infrastruktuře ve Smolenské, Oriolské a Kurské oblasti, uvádějí gubernátoři jednotlivých oblastí. Uvedla to agentura Reuters. 

Gubernátor Oriolské oblasti Andrej Kličkov prostřednictvím sociální sítě Telegram uvedl, že drony nad Glazunovským a Svedlovským okresem zneškodnila protivzdušná obrana, přesto však způsobily výpadky elektrické energie. Ztráty na životech hlášeny nebyly.

Přerušení dodávek elektrické energie hlásil prostřednictvím Telegramu i gubernátor Kurské oblasti Roman Stratovojt. Výpadek elektřiny ve vesnici Ponyri způsobilo poškození elektrického vedení. Dron zneškodnila protivzdušná obrana a probíhají opravy poškozeného vedení.

O útoku na energetickou infrastrukturu informoval prostřednictvím Telegramu i gubernátor Smolenské oblasti Vasilij Anochin. Cíle útoku nekonkretizoval, uvedl však, že na místě zasahují záchranné jednotky.

Nejméně 13 lidí pak utrpělo zranění v ukrajinském přístavním městě Oděsa, když ho zasáhla ruská balistická raketa, která způsobila velký požár. 

"Zatím je známo 13 zraněných," napsal gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper na sociální síti. Záběry zveřejněné na internetu ukazují plameny a velké mračna kouře.

Soukromá kurýrní společnost Nova Pošta později oznámila, že raketa zasáhla její třídící středisko v Oděse, ale její zaměstnanci nebyli mezi oběťmi.

Oděsa je častým cílem ruských útoků. Rakety zasáhly toto město na jihu Ukrajiny i v posledních dvou dnech a připravily tam podle ukrajinských úřadů o život osm lidí.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.