Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vánoční klid zbraní na Ukrajině není na pořadu dne, uvedla Moskva

Ruská armáda
Ruská armáda
Foto: mil.ru

Vánoční či novoroční klid zbraní na Ukrajině není na ruském pořadu dne, řekl dnes podle agentury TASS ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí vyzval Rusko, aby z Ukrajiny stáhlo vojáky, a učinilo tak první krok k možnému mírovému urovnání současné války. Jako vhodný termín pro stažení navrhl Vánoce.

Peskov dnes novinářům sdělil, že na Moskvu se nikdo s žádostí o "příměří" neobrátil. "Od nikoho jsme takový návrh nedostali, toto téma není na pořadu dne," řekl. Reagoval tak na otázku, zda Rusko uvažuje o dodržování klidu zbraní v období vánočních a novoročních svátků nebo zda bude pozitivně reagovat na takovýto návrh ze strany Kyjeva.

Plnohodnotná ruská invaze na Ukrajinu trvá už bezmála deset měsíců. Podle odhadů zahraničních expertů způsobila desetitisícové ztráty v řadách ukrajinské i ruské armády, vyžádala si životy tisíců ukrajinských civilistů a miliony dalších Ukrajinců vyhnala z domovů.

Témata:  Ruská armáda válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

22. května 2024 11:04

Běloruské úřady provedly razie, zkonfiskovaly majetek stovek opozičních aktivistů

Běloruské úřady v úterý provedly razie a zkonfiskovaly majetek více než 200 opozičních aktivistů. Jde o nejnovější krok v rámci zásahu vlády proti disentu, který se konal u příležitosti opozičního "dne solidarity s běloruskými politickými vězni", informuje agentura AP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy