reklama

Od soboty 28. listopadu mohou Francouzi také na delší procházky mimo domov, nově jsou povolené až tři hodiny a vzdálenost 20 kilometrů od bydliště. Nadále platí nutnost mít u sebe písemné potvrzení o účelu cesty. Od stejného dala jsou povolena také náboženská setkání a mimoškolní aktivity dětí ve venkovních prostorách. Obchody mohou být otevřené, ale jen do 21 hodin.

Pokud bude vývoj epidemické situace příznivý, tedy pod 5000 nových případů za den, otevřou se od 15. prosince kina, divadla a muzea. Velké akce budou i nadále zakázány. Dál bude platit noční zákaz vycházení, výjimku představuje 24. prosinec a 31. prosinec, kdy noční zákaz nebude.

Po 20. lednu by se ve třetí vlně měly otevřít restaurace, tělocvičny a střední školy, o 14 dní později i školy vysoké.

Ve Francii dnes přibylo 9155 nových případů nákazy koronavirem. Celkem se ve Francii, která má 67 milionů obyvatel, virem SARS-CoV-2 nakazilo více než 2,15 milionu lidí. Za poslední den ve Francii s covidem-19 zemřelo 1005 osob. Počet hospitalizovaných ve Francii za posledních 24 hodin klesl o 859 osob, na jednotkách intenzivní péče o 165 osob. Podle prezidenta Macrona je země za vrcholem epidemie.

reklama