reklama

Úřady dnes ohlásily 15.792 nových případů koronaviru, což je více než dvojnásobek oproti 6471 z minulého pondělí. Současně se jedná o nejvyšší pondělní přírůstek od vrcholu druhé vlny na začátku listopadu. Pondělní bilance nově infikovaných bývají kvůli menšímu testování o víkendu výrazně nižší než ty z ostatních pracovních dnů.

V pořadí již třetí uzávěru oznámil ve čtvrtek premiér Jean Castex kvůli špatné epidemické situaci v několika francouzských departementech a regionu Ile-de-France, kde leží hlavní město. Platit začala od soboty a týká se zhruba 21 milionů lidí, tedy přibližně třetiny obyvatel Francie.

Počet lidí na JIP s covidem-19 stoupl za poslední den o 142 na celkových 4548. Oba údaje přitom představují letošní maxima. Během druhého lockdownu v polovině listopadu bylo lidí odkázaných na intenzivní péči nejvíce 4919.

Počet nakažených od začátku pandemie v zemi s 67 miliony obyvatel vzrostl na 4,29 milionu. Francie také zaznamenala 92.621 zemřelých po nákaze koronavirem, z toho 343 za poslední den.

reklama