reklama

Attal také oznámil, že příští pondělí ministři na mimořádné schůzce projednají návrh zákona o očkování. Premiér Jean Castex v pátek prohlásil, že na začátku ledna předloží návrh normy, která změní zdravotní průkaz na očkovací průkaz, neboť negativní test již nebude stačit pro vstup do míst, na která se dokument vztahuje, například pro návštěvu restaurací či muzeí. Vláda původně plánovala, že zákon schválí 5. ledna, aby jej poslanci definitivně přijali do konce měsíce.

Zavedení zdravotního průkazu vyvolalo bouřlivé debaty v parlamentu, který v listopadu prodloužil platnost tzv. covidových pasů do 31. července 2022, tedy tři měsíce po dubnových prezidentských volbách.

Ve Francii přibývá pozitivních případů od listopadu. Poprvé od května leží na jednotkách intenzivní péče více jak 3000 pacientů s covidem. Vláda ve snaze zabránit dalšímu šíření koronavirové infekce sází spíše na očkování než na zavedení nových opatření. V zemi, která má 67 milionů obyvatel, má v tuto chvíli očkování proti covidu-19 zhruba 77 procent obyvatel.